RESTORASYON

RESTORASYON

RESTORASYON  ÇÖZÜMLERİ

KAROSİMAN … 40 yılı aşkın süredir hammadde,yapı ürünleri, madencilik ve özellikle son 20 yıldır  hazır beton sektöründeki birikimiyle , restoratör mimar,mühendis ve beton üretimindeki  deneyimli ekibiyle hammadde temini ve  malzeme kalitesini en iyi şekilde kullanarak üretim yapar.

KAROSİMAN DESENLİ YER KAROLARI , 1870 den beri tarihe tanıklık eden yapıların  gerek yurtdışından getirilmiş olsun gerek bölgesel üretim olsun her ebat ve ölçüdeki karoların restorasyonunu yapmaktadır. Yerel  imalatçıların ürettiği karolar Antakyadan İzmir’e İstanbuldan Trabzona kadar birçok mimari eserin zemin malzemesi olmuştur.
.
KAROSİMAN Karo…. Taşınmaz kültür varlıklarının restorasyon uygulamasında temel alınması gereken tüm prensipleri yerine getirerek eserlerin mevcut durumlarına uygun hammadde,agrega ve boya  seçimini yaparak orijinaline uygun numuneler üretir. Taşınmaz kültür varlıklarının restorasyonunda proje hazırlanırken restorasyonla ilgili çeşitli kurumlarla ve üniversitelerle iş birliği yapılır.

Karosiman Karo … Bünyesindeki kalıp atölyesinde mevcut ve her ebattaki model,kalıp imalatını gerçekleştirir.
Restorasyonda teknik yaklaşımlar önemlidir ve sorumluluk gerektirir.

Karosiman Karo… 2.TBMM  Ankara, Milli Saraylar Dolmabahçe Sarayı, Haydarpaşa Garı, 1.Vakıf Han, Kocataş Sait Paşa Yalısı, Kastamonu Arkoloji Müzesi, Devlet Opera ve Balesi, Kırkağaç Hükümet Konağı, İzmir Amerikan Koleji, Konya Olgunlaşma Enstitüsü, Mersin Valilik Binası, Mersin Muhakemat Binası, Karaköy Sümerbank Binası, Büyükada İskelesi, İstanbul Üniversitesi, Galatasaray Lisesi. Darüşşsafaka Lisesi, Akşemsettin İlkokulu, Muğla Atatürk İ Ö Okulu gibi tarihe tanıklık etmiş birçok yapının karolarının restorastonunu yapmaktadır.